Jak wzmocnić pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google?

seoOptymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych znana też jako SEO jest zadaniem, które wymaga dość złożonych działań. Kolejne zabiegi mają na celu osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych, nie trudno się przy tym domyślić, że mówimy o czynności skomplikowanej już choćby dlatego, że firmy odpowiadające za jej realizację muszą liczyć się z dużą konkurencją panującą na rynku. Zdecydowana większość internautów poszukuje informacji za pośrednictwem wyszukiwarek, wśród tych ostatnich największą popularnością cieszy się przy tym Google. To właśnie z niej korzysta dziewięć na dziesięć osób, nie powinno więc nikogo zaskakiwać to, że firmy odpowiedzialne za działania z zakresu SEO starają się pracować nad stronami www w taki sposób, aby właśnie ta wyszukiwarka promowała powierzoną im witrynę.

Nie jest to łatwe, współpraca z Google wiąże się bowiem ze świadomością tego, że istnieje od 100 do 200 kryteriów, które algorytm wyszukiwarki bierze pod uwagę. Na szczęście, nie musimy znać wcale wszystkich, jeśli zaś skoncentrujemy się na przestrzeganiu najważniejszych zaleceń, możemy mieć pewność, że nasza strona będzie promowana przez wyszukiwarkę z dużą skutecznością.

jak wzmocnić pozycję stronyJuż a wstępie warto podkreślić, że dla robotów Google warta jest nie tylko zawarta na stronie treść, ale również adres URL, warto więc zadbać także o tekst, który jest w nim zawarty. Nie bez znaczenia jest też umieszczenie w tekście słów kluczowych, w tym zwłaszcza ich widoczność w kodzie źródłowym strony. Już od jakiegoś czasu zwraca się nam też uwagę na to, że Google bardzo poważnie traktuje formatowanie. Należy przy tym nie tylko unikać tekstów jednolitych, ale i dbać o hierarchię nagłówków. Nie zaszkodzi również, jeśli strona budzi w sieci zainteresowanie i jest polecana sobie przez innych użytkowników. Od niedawna podkreśla się jednak, że linki nie mogą być przypadkowe, ich stosowanie może bowiem obniżyć pozycję witryny zamiast ją wzmocnić. Nie zaszkodzi także, jeśli zadbamy o indywidualność strony unikając duplikatów i bezmyślnego kopiowania treści na wielu podstronach.