Polish (Poland)English (United Kingdom)Strona główna » Newsroom » Albert z Aleksandrem najprawdopodobniej w Schwerinie
Albert z Aleksandrem najprawdopodobniej w Schwerinie
wtorek, 16 listopada 2010 12:12
Jak informuje serwis boxing.pl, do walki Alberta z Aleksandrem Dimitrienką dojdzie najprawdopodobniej w miejscowości Schwerin w północnych Niemczech. Wcześniej wszystko wskazywało na to, że pojedynek może odbyć się w Hamburgu. Albert i Dimitrienko zmierzą się o tytuł zawodowego mistrza Europy kategorii ciężkiej. Pas ten był już w posiadaniu Polaka, jednak przed walką z Witalijem Kliczko zdecydował się on go zawakować. Dimitrienko wygrał tytuł pod koniec lipca, kiedy to znokautował po jednostronnej walce Jarosława Zawrotnego.

Będzie to 51 zawodowa walka mieszkającego w Warszawie "Smoka". W przygotowaniach do starcia pomaga Albertowi znany i ceniony trener Fiodor Łapin. Obecnie nasz bokser ciężko pracuje na treningach i sprawdza wypracowaną formę podczas sparingów ze specjalnie dobranymi rywalami.

Grudniowa walka nie będzie pierwszym w historii niemieckiego miasta pojedynkiem o prestiżowy tytuł. To właśnie w Schwerinie wiele walk o najwyższą stawkę toczył aktualny mistrz świata wagi półciężkiej, Juergen Brahmer.