Polish (Poland)English (United Kingdom)Strona główna » Newsroom » Krzysztof Zbarski o nowych informacjach w sprawie Schwerinu
Krzysztof Zbarski o nowych informacjach w sprawie Schwerinu
wtorek, 07 grudnia 2010 18:52
W kolejnym wywiadzie dla branżowego portalu www.boxing.pl agent Alberta zdradził obecną sytuację związana z EBU,Dimitrenką i grupą Universum. W rozwinięciu całość.


Marcin Zimerman:Witam!

Krzysztof Zbarski:Witam.


Marcin Zimerman:Co słychać w kwestii walki?

Krzysztof Zbarski:Na dzień dzisiejszy nikt z EBU się z nami nie kontaktował. Rozpoczeliśmy więc procedury, na początek w naszym imieniu wystąpiło British Boxing Board Of Control, które jest licencjonodawcą Alberta.


Marcin Zimerman:Rozumiem, że gaża nie została zapłacona?

Krzysztof Zbarski:Tak jak wspomniałem, w ogóle nie było kontaktu. Czytałem w necie, że ponoć nam zapłacili - może ci co piszą wzięli kasę w naszym imieniu... Takimi "newsami" bez pokrycia, które mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwój wydarzeń zajmiemy się w najbliższym czasie.


Marcin Zimerman:Jaka jest postawa EBU?

Krzysztof Zbarski:EBU prawdopodobnie czeka na raport BDB (niemiecka komisja nadzorująca galę - przypomina boxing.pl). Tak jak wspomniałem, BBBofC działa już na linii BDB i EBU, spodziewamy się informacji nawet jutro.


Marcin Zimerman:Czy jest jakieś info dotyczące ewentualnej walki?

Krzysztof Zbarski:Nic mi o tym nie wiadomo, na razie jest kwestia rzekomego zasłabnięcia, badań medycznych, honorarium itd. Nie wiemy na przykład, czy mistrz nie zostanie zawieszony właśnie ze względu na rzekome zasłabnięcie.


Marcin Zimerman:Co zrobicie, jeśli nie dogadacie się z Universum?

Krzysztof Zbarski:Zapewniam, że sprawę traktujemy bardzo poważnie i będzie ona wyjaśniona z należytą starannością do końca, rozważamy różne scenariusze dalszego proceduowania.


Marcin Zimerman:Kiedy Albert byłby gotowy boksować?

Krzysztof Zbarski:Jak najszybciej, najchętniej w tym tygodniu. Bo jest jeszcze w gazie do walki a nie jest łatwo zbudować dwa szczyty formy w odstępie na przykład kilkudziesięciu dni. Tak na serio Albert dziś skasował dawno zaplanowany wyjazd na święta i nowy rok do ciepłych krajów i zostaje w Warszawie, aby być w ścisłej formie startowej. Jeśli dojdzie do walki z Dimitrienko, a zapewniam unikam takich demagogicznych wypowiedzi, że teraz nawet z pomocą sędziów będzie mu bardzo, bardzo ciężko, szczerze mu szybką walkę z Albertem odradzam...


Marcin Zimerman:Dziękuję za wywiad.

Krzysztof Zbarski:Dziękuję


źródło: www.boxing.pl